Wydarzenia Biblioteka

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z sercem"

czytanie 029 września 2021 r. do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” oraz Światowego Dnia Serca przyłączyli się  uczniowie naszej szkoły. W klasach I – III odbyło się głośne czytanie tekstów pt.: „Serce misia”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały i z chęcią zabierały głos w dyskusji na temat co należy robić, jak postępować w życiu na co dzień, aby dbać o zdrowe serce. W dalszej części zajęć uczniowie w ilustrowanych albumach oglądali jak wygląda serce, jak jest zbudowane oraz jaką pełni funkcję w organizmie. Następnie uczniowie przystąpili do kolorowania serc. Na koniec zajęć zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Do akcji w tym dniu przyłączyli się również uczniowie klasy IV i VI. Zapoznali się z literaturą dotyczącą serca i układu krążenia dostępną w bibliotece szkolnej, oraz wysłuchali opowiadania „Krew”. Chętni uczniowie wcielili się w role do scenariusza autorstwa Małgorzaty Ficoń pt. „Fantastyczna pompa". We współpracy z nauczycielem języka polskiego i biologii także uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję poczytać i porozmawiać o bardzo ważnym organie naszego ciała. Chętni uczniowie odegrali role do scenariusza Małgorzaty Ficoń pt.:”Dialog od serca”. W ożywionej pogadance wymieniali czynniki korzystnie wpływające na pracę serca i układu krążenia. Dostrzegli znaczenie aktywności fizycznej w naszym życiu.

Alina Sośniuk 
Katarzyna Roszczenko 

Czytaj więcej...

„Mistrz Pięknego Czytania”

mistrz czytaniaW dniu 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas I-III. Zadaniem uczniów było przygotowanie fragmentu zawierającego opis oraz dialog z wybranej w bibliotece szkolnej dowolnej książki niebędącej lekturą.

Celem konkursu było: rozwijanie i utrwalanie nawyków czytelniczych, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, pielęgnowanie szacunku dla języka polskiego, umożliwienie uczniom prezentacji własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor, które przysłuchiwały się jak czytają nasi najmłodsi czytelnicy biblioteki.

Czytaj więcej...

KONKURS CZYTELNICZY

konkurs czytelniczy

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i bibliotek8 maja po raz 37 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Hasło to pozwala nam myśleć o bibliotece jako miejscu, które niczego na nas nie wymusza, a jedynie zaprasza w swoje progi dając wielkie możliwości odkrywania świata na swój własny sposób. I to tylko od nas zależy czy się skusimy na przekroczenie tego progu dając sobie  szansę zatopienia się nowych historiach i marzeniach.

Poniższa prezentacja przedstawia znane osoby, które przez pewien fragment swojego życia pracowały w bibliotekach, jednak mało kto o tym wie.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Katarzyna Roszczenko

 Dobra szkoła
 

CZYTAM Z KLASĄ

cover czytam z klasa

 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci