Wydarzenia Biblioteka

„Mistrz Pięknego Czytania”

mistrz czytaniaW dniu 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas I-III. Zadaniem uczniów było przygotowanie fragmentu zawierającego opis oraz dialog z wybranej w bibliotece szkolnej dowolnej książki niebędącej lekturą.

Celem konkursu było: rozwijanie i utrwalanie nawyków czytelniczych, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, pielęgnowanie szacunku dla języka polskiego, umożliwienie uczniom prezentacji własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor, które przysłuchiwały się jak czytają nasi najmłodsi czytelnicy biblioteki.

Read more ...

KONKURS CZYTELNICZY

konkurs czytelniczy

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i bibliotek8 maja po raz 37 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Hasło to pozwala nam myśleć o bibliotece jako miejscu, które niczego na nas nie wymusza, a jedynie zaprasza w swoje progi dając wielkie możliwości odkrywania świata na swój własny sposób. I to tylko od nas zależy czy się skusimy na przekroczenie tego progu dając sobie  szansę zatopienia się nowych historiach i marzeniach.

Poniższa prezentacja przedstawia znane osoby, które przez pewien fragment swojego życia pracowały w bibliotekach, jednak mało kto o tym wie.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Katarzyna Roszczenko

Światowy Dzień Ziemi

dzień ziemi22 kwietnia obchodzone jest największe ekologiczne święto – Światowy Dzień Ziemi. Na świecie święto to obchodzone jest od 1970 r, w Polsce od 1990 r. Ideą tego święta jest troska o niebieską planetę.

Co każdy z nas może zrobić z okazji Dnia Ziemi?

Poniżej zaledwie kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:

– Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo.

– Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.

– Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska.

Zapraszam do obejrzenia poniższej prezentacji, wisienką na torcie jest link do  strony na której możecie sprawdzić gdzie znajdowała się interesująca Was miejscowość nawet 700 milionów lat temu. Oprócz tego odnośniki do krzyżówek, puzzli i innych łamigłówek – sprawdźcie swoją wiedzę.

Dla najmłodszych kilka kolorowanek.

PREZENTACJA

Katarzyna Roszczenko

 

CZYTAM Z KLASĄ

cover czytam z klasa

 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci