Sport Sport

Półfinały Igrzysk młodzieży szkolnej w Szachach Drużynowych

szachy półfinały 1W dniu 23 listopada 2019 roku w Perlejewie odbyły się Mistrzostwa w szachach grupy Południowej Województwa Podlaskiego. Startowało 8 drużyn z: Supraśla, Krypna, Grodziska, Wasilkowa, Białowieży, Perlejewa, Bielska Podlaskiego i z Czeremchy. Czeremchę reprezentowali: Gabriel Stepaniuk, Tomasz Dudel, Michał Pytel i Małgorzata Aleksiejuk. Wygrali 3 mecze z: Krypnem, Perlejewem i Bielskiem Podlaskim. Zremisowali z Wasilkowem i Białowieżą, a przegrali z Supraślem i Grodziskiem. W końcowej tabeli zajęli IV miejsce. Gratulujemy zawodnikom IV miejsca i życzymy kolejnych sukcesów.

ks. Krzysztof Domaraczeńko

Read more ...

Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego w Szachach

szachy powiat 0W dniu 18 listopada 2019 roku w Białowieży odbyły się Szkolne Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego w szachach szybkich. Grało 7 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klasy V - VI w składzie Kornel Konobrocki, Piotr Aleksiejuk, Kacper Iwaniuk i Martyna Stańczyk zajęli II miejsce zdobywając wicemistrzostwo powiatu. Pokonali 3 drużyny (Dubicze Cerkiewne, Narewka i Czyże) przegrali jedynie z Białowieżą. Natomiast w kategorii klas VII - VIII  w składzie Gabriel Stepaniuk, Michał Pytel, Tomasz Dudel i Małgorzata Aleksiejuk zajęli również II miejsce zdobywając wicemistrzostwo powiatu. Starsi zawodnicy pokonali Narewkę i Dubicze Cerkiewne, przegrali natomiast z Białowieżą i zdobyli awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w sobotę 23 listopada w Perlejewie.
Młodym zawodnikom gratulujemy wicemistrzostwa powiatu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.   FOTO

Sukcesy Tenisistów Stołowych

tenis 1 tenis 2Zmagania w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego w tenisie stołowym odbyły się 8 listopada 2019 r. W SP Narewka wystąpiła młodzież z rocznika 2005 i młodsi. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czeremsze, która pokonała gospodarzy 4:0. Natomiast w kategorii chłopców nasi uczniowie zajęli drugie miejsce. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uzyskała awans do Finałów Grupy Południowej, które odbedą się 27 listopada 2019 r. o godz.10.00 w Dobrzyniewie Dużym.

Skład drużyny dziewcząt: Katarzyna Ziniewicz, Dominika Puchłowska, Weronika Piłat.

Skład drużyny chłopców: Sebastian Borysiewicz, Bartosz Czekuć, Jakub Rakowski, Gabriel Stepaniuk.

/Opiekun: mgr Tomasz Szatyłowicz/

źródło: Powiatowy SZS w Hajnówce

V Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Drohiczyna

szachy DrohiczynW dniu 27 lipca 2019 roku w Drohiczynie odbył się V Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza. Wystartowało 45 zawodników podzielonych na 5 kategorii wiekowych. Grano 7 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 10 minut plus za każde posunięcie 5 sekund. Czeremchę reprezentowało 3 zawodników. Ks. Krzysztof Domaraczeńko zajął w kategorii seniorów 9 miejsce, Jerzy Wasiluk 13 miejsce. Natomiast Gabriel Stepaniuk w kategorii do 18 lat zajął tuż za podium 4 miejsce. Cały turniej wygrał Tomasz Czapko z Siemiatycz. Organizatorem turnieju był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie i Kancelaria Adwokacka Marcin Kamińskiego.