Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa

 

Dzień Edukacji Narodowej

DEN 013 października 2021 r. społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czeremsze upamiętniła 248. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy VIII pod okiem wychowawczyni Pani Ireny Wiszenko przygotowali część artystyczną oraz życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Szkolni artyści wystąpili dwukrotnie - raz przed młodszymi kolegami i raz przed starszymi. Pani dyrektor Anna Smyk podziękowała  pracownikom szkoły za codzienne zaangażowanie i nagrodziła wyróżniających się w pracy nauczycieli. Do życzeń dołączyła swoje miłe słowa inspektor do spraw oświaty - Pani Alicja Pytel oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anetta Niczyporuk. FOTO

Kasztany dla Zuzi

kasztany 3Od 27 września w naszej Szkole i  Przedszkolu zbieraliśmy kasztany dla 14 - letniej Zuzi Opolskiej z Boratyńca Ruskiego, która choruje na mukowiscydozę i nieustannie potrzebuje drogiego leczenia. Udało nam się zebrać 112 kg kasztanów i zarobić 112 zł + 10 zł dodatkowo. Kasztany odebrał ze szkoły pracownik firmy „Runo” z Hajnówki, a pieniądze ze sprzedaży wpłacone zostały konto Zuzi www.siepomaga.pl/kasztanydlazuzi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i przynieśli do szkoły kasztany, a tym samym pomogli Zuzi.

Samorząd Uczniowski 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka

dzień chł 8W tym roku 30 września we czwartek obchodzony był Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wykonały skromne upominki w postaci papierowych lizaków. Wręczyły je wszystkim świętującym: kolegom oraz Panom pracującym w szkole. Wszyscy byli zaskoczeni i bardzo zadowoleni z upominków. A dziewczyny liczą na rewanż 8 marca.

Maria Kazimieruk, kl. VIII 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Supraśla

wycieczka supraśl 729.09.2021 (środa) odbyła się wycieczka do Supraśla i Białegostoku dla młodszych uczniów, klas II, III, IV i V uczących się języka ukraińskiego w Szkole Podstawowej w Czeremsze. Uczniowie zwiedzili w Supraślu: Prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy, cerkiew Zwiastowania NMP,  Muzeum Ikon, a w Białymstoku  Epi-Centrum Nauki. Wycieczka została dofinansowana przez Związek Ukraińców Podlasia dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. FOTO

Irena Wiszenko 

Wolontariusze sprzątają świat

wolontariat 6We wtorek 5 października wolontariusze z klasy VIII pod opieką pani Barbary Smyk, wzięli udział w corocznej akcji Sprzątania Świata. Młodzież po zakończonych zajęciach w szkole, korzystając z ostatnich ciepłych dni, zbierała śmieci z przydrożnych lasków, ścieżek oraz ulic. Po zakończonej pracy uczniowie zadowoleni i świadomi swojej pracy, spokojnie powrócili do domów.

Zachęcamy do brania udziału w akcji i samodzielnego dbania o środowisko!

Maria Kazimieruk, kl. VIII 

Czytaj więcej...

 Dobra szkoła
 

CZYTAM Z KLASĄ

cover czytam z klasa

 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci