Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

zakończenie roku 2020 2021 0Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 odbyła się 25 czerwca 2021 r. w budynku GOK-u w Czeremsze. O godzinie 9-tej ze swoimi podopiecznymi pożegnały się wychowawczynie klas I-III, zaś uczniowie klas IV-VIII godzinę później otrzymali swoje świadectwa szkolne.

Pani Dyrektor Joanna Gnatowska podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. Nagrodziła uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się pod względem nauki, zachowania, a także zdobyli wiele nagród w konkursach.

Do zgromadzonych zwrócili się również Wójt Gminy Czeremcha – pan Jerzy Wasiluk oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anetta Niczyporuk, którzy pogratulowali uczniom wysokich wyników w nauce oraz życzyli bezpiecznych i udanych wakacji.

Po tych życzeniach przyszedł czas na pożegnania. Ze szkołą pożegnało się 19 absolwentów, którzy zakończyli naukę w Szkole Podstawowej. Społeczność szkolna także uroczyście pożegnała Panią dyrektor, która zakończyła swoją wieloletnią karierę zawodową i przez ostatnie lata kierowała naszą szkołą. Odchodząca na emeryturę Pani dyrektor Joanna Gnatowska serdecznymi słowami podziękowała wszystkim za współpracę.

Przed nami wyczekiwane wakacje. Życzymy, aby były czasem odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się we wrześniu zdrowi, w doskonałych nastrojach, gotowi do nowych wyzwań, które czekają na nas w przyszłym roku szkolnym. FOTO

WYCIECZKA NA WARMIĘ I MAZURY

mazury 24W  dniach 15-18 czerwca 2021 r. uczniowie z klasy VI i VII poznawali piękno Warmii i Mazur. Na cztery dni Zajazd Pod Kasztanami w Rynie stał się ich drugim domem i miejscem wypadowym, skąd wyruszali na kolejne wycieczki.

Punktem pierwszym w programie był zamek krzyżacki w Rynie, gdzie wszystkich zachwyciły oryginalne wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich sklepień oraz bogaty zbiór elementów uzbrojenia. Spacer z przewodnikiem po miasteczku zakończył pierwszy dzień wycieczki.

Read more ...

Wycieczka klas I-III

wycieczka I III 815.06.2021 (wtorek) pojechaliśmy z klasą I, II i III na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie i zajęcia warsztatowe w  Muzeum Wojska Polskiego. Tam podzieliliśmy się na 2 grupy. Jedna grupa miała zajęcia pt.” W średniowiecznym zamku” – projektowaliśmy i wybudowaliśmy średniowieczną warownię z klocków Cobi, druga grupa miała zajęcia pt. „Miś Wojtek żołnierzem” -  słynna maskotka żołnierzy jednego z oddziałów Armii Andersa. Wykonywaliśmy pacynki żołnierzy z papieru, a potem odgrywaliśmy teatr obrazkowy. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Kultury Ludowej w Jurowcach. Tam też mieliśmy zajęcia warsztatowe z podziałem na 2 grupy. Pierwsza grupa poznawała zabawy naszych dziadków i babć, druga uczestniczyła w warsztatach pszczelarskich. Na koniec udaliśmy się na zajęcia edukacyjno – sportowe w Strefie Wysokich Lotów. Wracając do domu zajechaliśmy do KFC na frytki i hamburgery. Zmęczeni, ale weseli i  szczęśliwi wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana. FOTO

Klasa III

Wycieczka rowerowa klasy V i VI

wycieczka rowerowa kl. V VI 101. czerwca 2021 r. z okazji Dnia Dziecka i Sportu o godzinie 8.00 zebraliśmy się na dziedzińcu szkolnym, gdzie mieliśmy spotkanie z funkcjonariuszami Policji, którzy przypomnieli nam najważniejsze zasady ruchu drogowego. Następnie nasi opiekunowie: panie Helena Markiewicz, Irena Szatyłowicz i pan Mirosław Szatyłowicz ustawili nas w dwie kolumny.

Wyruszyliśmy punktualnie o 8.15 i w pierwszej kolejności pojechaliśmy do placówki Straży Granicznej, gdzie miło nas przywitano i zademonstrowano tresurę psów. Później obejrzeliśmy lot drona do zadań specjalnych. Po fantastycznych pokazach wyruszyliśmy do Bobrówki. Tam zobaczyliśmy tzw. zieloną granicę i wraz z panią kapitan ze Straży Granicznej przeszliśmy się wzdłuż pasa granicznego dzielącego Polskę i Białoruś.

Po spacerze zawróciliśmy do Zubacz na zwiedzanie cerkwi, po której oprowadzał nas ks. Igor Ostapkowicz. Następnie pojechaliśmy do świetlicy, a tam czekały na nas przygotowane przez panią E. Panasiuk przekąski i napoje. Gdy upiekliśmy i zjedliśmy kiełbaski, graliśmy w piłkę i różne gry.

Z Zubacz wyjechaliśmy po godzinie czternastej, do szkoły wróciliśmy godzinę później pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Wycieczka była udana, a wszyscy zadowoleni. FOTO

Uczniowie klasy VI: M. Ryszczuk, U. Kerdelewicz, M. Stańczyk,
M. Parfieniuk, P. Aleksiejuk, B. Kaliszewic
z

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci