Aktualności Aktualności

 

PARAFIADA

Sinfo4zanowni Rodzice !

Stowarzyszenie Parafiada jak co roku organizuje Parafiadę w Warszawie w terminie od 12 do 18 lipca 2021. Organizatorzy pytają, czy byłyby chętne dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 roku życia wziąć udział w Parafiadzie. Dzięki życzliwości ludzi mamy zebrane pieniądze z 1 % i wyjazd byłby dla dzieci za darmo. Dobrze byłoby jakby również pojechał jakiś rodzic.

Proboszcz ks. Krzysztof Domaraczeńko

X Ogólnopolski Konkurs fotograficzny dla Fotografów Amatorów „Las – moja miłość” – Białowieża 2021

technikum leśneSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do naszego X Ogólnopolskiego Konkursu fotograficznego dla Fotografów Amatorów „Las – moja miłość” – Białowieża 2021. Organizatorem Konkursu jest Technikum Leśne w Białowieży oraz Nadleśnictwo Płaska. Współorganizatorzy: Nadleśnictwo Rajgród i Biebrzański Park Narodowy.

REGULAMIN KONKURSU

Anna Kulbacka

Profilaktyka zdrowia psychicznego w szkole – myślimy pozytywnie

profilaktykaPolecam uwadze Państwa Poradniki dotyczące promocji zdrowia psychicznego młodzieży. Publikacje powstały w ramach otwartego konkursu MEN. Prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu, przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży – w szczególności zmierza do prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych.

Poradnik dla rodziców-  "Rola rodziny i osób bliskich w promocji zdrowia psychicznego i w zapobieganiu zachowaniom autodestrukcyjnym u młodzieży"
https://www.ore.edu.pl/2020/06/zdrowie-psychiczne-dzieci-i-mlodziezy-poradniki-dla-nauczycieli-i-rodzicow/

Poradnik dla nauczycieli - "Rola pracowników oświaty w promocji zdrowia psychicznego i w zapobieganiu zachowaniom autodestrukcyjnym u młodzieży"
https://www.ore.edu.pl/2020/06/zdrowie-psychiczne-dzieci-i-mlodziezy-poradniki-dla-nauczycieli-i-rodzicow/

Pedagog szkolny
Anna Wichowska

Podziękowania za zbiórkę charytatywną na rzecz Białostockiego hospicjum „Pomóż Im”

zbiórka Pomóż Im 0W imieniu podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci oraz w imieniu Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Joannie Gnatowskiej, uczniom ZSP w Czeremsze, Przedszkolakom oraz przede wszystkim RODZICOM za pomoc w przygotowaniu zbiórki rzeczy higienicznych. Podziękowania kieruję również do ks. Krzysztofa Domaraczeńko za zbiórkę pieniężną w czasie Turnieju Szachów Rodzinnych. Dzięki WAM pomagamy dzieciom i ich rodzinom choć odrobinę zapomnieć o chorobie. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny większość z Was przekazała odrobinę swego serca drugiej osobie, przecież jeden człowiek nie zmieni świata, ale pomagając sobie nawzajem może uda się nam zmienić świat jednego człowieka? 

Kilka słów o Domowym Hospicjum Fundacji ”Pomóż Im”

Fundacja „Pomóż Im” powołała do życia Domowe Hospicjum dla Dzieci 1 marca 2009 roku. Kieruje nim dr Elżbieta Solarz. Domowa formuła opieki polega na tym, że mali pacjenci przebywają w swoich domach, otoczeni miłością bliskich, a lekarze i pielęgniarki regularnie do nich dojeżdżają. Fundacja wspiera nie tylko chore dzieci, ale także ich rodziców i rodzeństwo.

Eliza Kazimieruk

Read more ...

BEZPIECZNE FERIE 2018

bezpieczne ferieCzas ferii jest bardzo radosny i pełen zabawy, ale trzeba spędzać go rozważnie i pamiętać o niebezpieczeństwach jakie mogą nam grozić w czasie tak dla nas radosnym. 19 stycznia bieżącego roku w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei, którzy przeprowadzili profilaktyczno-edukacyjne zajęcia w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018”. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak przewidywać i jak zachować się w trudnych momentach, kiedy są uczestnikami, bądź świadkami nietypowych zdarzeń. Poruszali ważne kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie zabaw zimowych – jazdy na łyżwach, sankach, nartach, ubieraniem się adekwatnie do pogody i noszeniem odblasków po zmroku, ale też przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi także w sieci.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze życzyli wszystkim dzieciom i nauczycielom śnieżnych i radosnych ferii oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił.

Read more ...

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci