Uczniowie naszej szkoły na Festiwalu Sztuki Folklorystycznej „Radawod”

białoruś 017-18.05.2019 r.  uczniowie naszej szkoły, członkowie zespołu „Hiłoczka" wzięli udział w Festiwalu Sztuki Folklorystycznej „Radawod” na Białorusi w miejscowości Prużany. Wyjazd zorganizowano w ramach Umowy Ramowej Współpracy Przygranicznej zawartą pomiędzy Gminą Czeremcha (Polska) i Wysokowskim Gorispołkomom w Wysokim (Republika Białoruska).

W piątek, po przybyciu na miejsce, wystąpiliśmy na scenie Prużańskiego Pałacu Kultury. W sobotę uczestniczyliśmy  w ceremonii obrzędu „A my proso sijały, który odbył się  na Centralnym Placu Miejskim. Tutaj zgromadziły się wszystkie zespoły, które brały udział w festiwalu, z Białorusi, a także goście, zespół folklorystyczny z Serbii, Rosji i nasz z Polski. Potem nastąpił przemarsz wszystkich zespołów do parku, gdzie odbywała się wystawa  - kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła artystycznego z różnych regionów Białorusi, oraz prezentacje potraw regionalnych. Po obiedzie mieliśmy dwa występy jeden w szkole, a drugi  w Pałacu Kultury. Występy były udane, otrzymaliśmy wiele pochwał.

Wyjazd na festiwal, na Białoruś był dla nas niezwykłą przygodą. Poznaliśmy nowych, ciekawych ludzi, zobaczyliśmy jak  prezentowały się na scenie białoruskie folklorystyczne zespoły pieśni i tańca. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. FOTO

I. Wiszenko

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www