Akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 0228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Z tej okazji 26 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas: IV, VI oraz Samorząd Szkolny. Młodzi artyści, wkładając dużo serca i zaangażowania, przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne zdarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.

I. Szatyłowicz

3 maja 1

3 maja 2

3 maja 3

3 maja 4

3 maja 5

3 maja 6

 

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www