Warsztaty kultury ukraińskiej

warsztaty kl I VI 019.03.2019 r. we wtorek uczniowie uczący się języka ukraińskiego, klasy I-VI szkoły podstawowej wyjechali na wycieczkę do Białegostoku i warsztaty z projektu kultury ukraińskiej dla dzieci i młodzieży „U źródeł” organizowane przez Związek Ukraińców Podlasia, dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Warsztaty odbywały się w Muzeum Wsi w Jurowcach. 

 

Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy. Jedna z grup wykonywała pisanki, poznawała wzory  charakterystyczne dla regionu Podlasia. Prowadząca Pani Dorota opowiadała też o tradycjach wielkanocnych na Podlasiu. Druga grupa, spotkała się w tym czasie z Panem Piotrem. Na początku uczniowie wysłuchali krótkiej historii - Skąd pochodzi zwyczaj i co symbolizuje  palma -  gałązka wierzby, bądź wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana przed Wielkanocą? Następnie każdy z uczestników wykonał swoją palmę ozdabiając ją kolorowymi kwiatuszkami z bibuły i bukszpanem.

Po zajęciach nasi uczniowie mieli czas wolny, który mogli spędzić w galerii Alfa. O godz.13.15 zgodnie z  programem naszej wycieczki uczniowie udali się na seans filmowy, w kinie HELIOS na film pt. „Jak wytresować smoka?”. Po filmie, ostatnim punktem naszego programu była zabawa na trampolinach w „Strefie wysokich lotów”. Dzień  dostarczył nam dużo ciekawych wrażeń.

I. Wiszenko

warsztaty kl I VI 1

warsztaty kl I VI 2

warsztaty kl I VI 3

warsztaty kl I VI 4

warsztaty kl I VI 5

warsztaty kl I VI 6

warsztaty kl I VI 7

warsztaty kl I VI 8

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www