„Choinka Ukraińska”

Dzieci uczące się języka ukraińskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czeremsze od kilku lat wyjeżdżają na „Choinkę Ukraińską” do  Zespołu Szkół im A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim. W tym roku 21.01.2017 w sobotę, na choinkę pojechało 38 uczniów. Zabawa odbywała się przy rytmach ukraińskiej muzyki. Były konkursy i malowanie twarzy, a także wyczekiwany Mikołaj z prezentami (dofinansowanie do paczek Związek Ukraińców Podlasia dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji).
Nasi uczniowie nie czuli skrępowania, bo spotykają się z uczniami z Bielska podczas wspólnych wyjazdów na  ukraińskie wycieczki, koncerty, festiwale. Umieją szybko się integrować, mają wspólnych znajomych. - Kto przyjechał tu pierwszy raz, na pewno przyjedzie za rok – mówią uczniowie.
Mimo że wyjazd do Bielska trwał krótko, bo zaledwie kilka godzin, udało nam się zjeść pizzę, potańczyć i zregenerować siły na występ wieczorem podczas „Wieczoru Kolęd” w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze.

Irena Wiszenko

  

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci