XII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych

W dniu 15 stycznia 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czeremsze odbył się tradycyjny coroczny XII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych. Turniej zgromadził 14 rodzin z: Ołowskich, Siemiatycz, Sarnak, Węgrowa, Siedlec, Ruchny i  Prostyni. Tradycyjnie rozegrano 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego. Turniejowi towarzyszył  także Festiwal Ciast i wystawa obrazów artysty Sergiusza Smyka - Przewodniczącego Rady Gminy Czeremcha, który ufundował główną nagrodę - swój obraz.
Organizatorem turnieju było Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Rzymskokatolicka z Czeremchy. Bardzo dziękuję Pani Dyrektor Joannie Gnatowskiej za gościnę, za pomoc logistyczną - Pani Milenie Ptasznik., a za wyżywienie Pani Anetcie Niczyporuk.

Historia Turniejów Szachów Rodzinnych w Diecezji Drohiczyńskiej sięga roku 2005 gdzie po raz pierwszy rozegrano turniej w Dziadkowicach. W następnych latach turnieje odbywały się w Siemiatyczach, Sarnakach, Węgrowie, Prostyni.

Organizatorzy zapraszają 18 kwietnia dzieci do lat 10 na Turniej Nadziei Wielkanocnej do Czeremchy.

                                                           
Ks. Krzysztof Domaraczeńko

 

 

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci