Ślubowanie kl. I SP

28 października 2016 r. w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna i miła uroczystość. Tego bowiem dnia uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Czeremsze. Pierwszoklasistom, w tych szczególnych chwilach, towarzyszyli nauczyciele, rodzice, koleżanki i koledzy. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się ponad miesiąc. W tych działaniach wspierała ich wychowawczyni p. Lucyna Porowska.

W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego p. Joanna Gnatowska dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Na zakończenie dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia, po czym udały się do swojej klasy, gdzie czekały na nich słodycze i poczęstunek przygotowany przez rodziców. FOTO