„Pola Nadziei” w naszej szkole

W tym roku nasza szkoła z inicjatywy Samorządu Szkolnego przystąpiła po raz pierwszy do programu realizowanego przez Fundację „Pomóż im” Pola Nadziei 2016/2017. Jest to 7 edycja kampanii w województwie podlaskim.

„Pola Nadziei”  to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili. Kwiaty te, są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby nowotworowej. Kiedy wiosną zakwitną - są rozdawane przez wolontariuszy jako podziękowanie za datki na rzecz białostockiego hospicjum.

„Pola Nadziei” to akcja, która przebiega w kilku etapach. Pierwszy to sadzenie cebulek żonkili i właśnie 20 października uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki oraz nauczyciele i pracownicy ZSP, zasadzili ponad 40 cebulek żonkili na terenie naszej szkoły. Kolejne etapy to spotkanie z przedstawicielem hospicjum, udział w konkursach oraz na zakończenie uczestniczenie w wielkim finale Pól Nadziei 2017 w czerwcu.

Eliza Kazimieruk
  
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci