Wycieczka rowerowa klasy V i VI

wycieczka rowerowa kl. V VI 101. czerwca 2021 r. z okazji Dnia Dziecka i Sportu o godzinie 8.00 zebraliśmy się na dziedzińcu szkolnym, gdzie mieliśmy spotkanie z funkcjonariuszami Policji, którzy przypomnieli nam najważniejsze zasady ruchu drogowego. Następnie nasi opiekunowie: panie Helena Markiewicz, Irena Szatyłowicz i pan Mirosław Szatyłowicz ustawili nas w dwie kolumny.

Wyruszyliśmy punktualnie o 8.15 i w pierwszej kolejności pojechaliśmy do placówki Straży Granicznej, gdzie miło nas przywitano i zademonstrowano tresurę psów. Później obejrzeliśmy lot drona do zadań specjalnych. Po fantastycznych pokazach wyruszyliśmy do Bobrówki. Tam zobaczyliśmy tzw. zieloną granicę i wraz z panią kapitan ze Straży Granicznej przeszliśmy się wzdłuż pasa granicznego dzielącego Polskę i Białoruś.

Po spacerze zawróciliśmy do Zubacz na zwiedzanie cerkwi, po której oprowadzał nas ks. Igor Ostapkowicz. Następnie pojechaliśmy do świetlicy, a tam czekały na nas przygotowane przez panią E. Panasiuk przekąski i napoje. Gdy upiekliśmy i zjedliśmy kiełbaski, graliśmy w piłkę i różne gry.

Z Zubacz wyjechaliśmy po godzinie czternastej, do szkoły wróciliśmy godzinę później pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Wycieczka była udana, a wszyscy zadowoleni. FOTO

Uczniowie klasy VI: M. Ryszczuk, U. Kerdelewicz, M. Stańczyk,
M. Parfieniuk, P. Aleksiejuk, B. Kaliszewic
z