KONKURSY LOGOPEDYCZNE

logopedia 40W marcu na terenie naszej szkoły odbyło się szereg logopedycznych konkursów, a wszystko to z okazji Europejskiego Dnia Logopedy który na całym świecie obchodzony jest 6 marca. Uczestnikami konkursów były przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej.

Logopedyczny Konkurs „WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI” adresowany do uczniów klasy I i II.

Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Szafa czy Safa ?” adresowany do uczniów klasy III.

Logopedyczny Konkurs „WIOSNA TUŻ, TUŻ” skierowany do dzieci pięcioletnich.

Logopedyczny Konkurs „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI” adresowany do dzieci z grupy sześciolatków.

 

Celem konkursów było rozbudzenie twórczości plastycznej i językowej u dzieci, pobudzenie wyobraźni, aktywności twórczej dzieci oraz wspólne zaangażowanie nauczycieli w pracę z dziećmi nad rozwojem mowy. To był radosny czas dla każdego uczestnika ale również komisji konkursowej do której zaprosiliśmy Panią Kasię z biblioteki oraz Panią Basię ze świetlicy. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem w wyborze wierszyków (królowały wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej), a także włożyli swój trud w wykonanie dodatkowej pracy plastycznej. Grupa 5 latków wykonała wspólnie wiersz J. Brzechwy „Przyjście wiosny”- było to niezwykłe wykonanie, wręcz teatralne, z podziałem na role …i prawdziwą wiosną.

Dziękujemy serdecznie naszej Pani Dyrektor za przyjęcie zaproszenia na przesłuchania do grupy 6 latków, było nam bardzo miło Panią gościć. Dyrektor pogratulowała uczestnikom wspaniałych, ciekawych pomysłów i zaangażowania podkreślając, że w tym konkursie nie ma przegranych, a każdy uczeń podejmujący wyzwanie udziału zasługuje na docenienie.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem oraz upominkiem !!!

Serdecznie dziękuję za współpracę członkom jury -  Pani Katarzynie Roszczenko, Pani Barbarze Smyk oraz wychowawcom grup/klas za cierpliwość i pomoc dzieciom.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!  FOTO

Eliza Kazimieruk

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności

Raport stan dostepnosci