Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Ukraińskie słowo 2020"

ukraińskie słowo 007.10.2020 r. (środa)  w bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbył się po raz kolejny Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo 2020 r. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią  konkurs odbył się o – line. Organizatorem konkursu jest  Związek Ukraińców Podlasia, współorganizatorem Bielski Dom Kultury. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu „Spotkania z podlaskim folklorem, ukraińską tradycją i poezją”. Projekt zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przy wsparciu finansowym Budżetu Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. W konkursie wzięło udział 94 uczestników ze szkół podstawowych z Czeremchy, Bielska Podlaskiego i Białegostoku oraz Przedszkola nr 9 w  Bielsku Podlaskim. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: w  kategorii klas: I- III – I miejsce Paulina Korowaj, II miejsce - Katarzyna Parfieniuk, III miejsce -  Gabriela Ostapkowicz, i wyróżnienie - Lena Czykwin, w kategorii IV- VI – I miejsce Michał Wasiluk i III miejsce Małgorzata Ryszczuk, w kategorii klas VII –VIII – I miejsce Barbara Nesterowicz, III miejsce - Maria Kazimieruk. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Irena Wiszenko

ukraińskie słowo 1

ukraińskie słowo 2

ukraińskie słowo 3

 

 

 
 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania

PorozmawiajMy baner www

 
 
 

 
 

 
 

deklaracja dostępności