Od kilku lat w dniu 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, zabawy i odwagi, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa „The Dot”.  Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron i wyrabianiu wiary we własne siły. Tego dnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach plastycznych, których motywem przewodnim była kolorowa kropka.

Uczniowie klasy I łączyli kolorowe kropki w tym samym kolorze. Rysowali kontur kotka łącząc kropki i kolorując według własnego pomysłu i wyobraźni. Postać misia, którą stworzyli na początku łącząc kropki a następnie wycinając po śladzie, towarzyszyła im w pamiątkowych zdjęciach w końcowej części zajęć. Podczas zajęć panowała bardzo miła atmosfera a na twarzach uczniów gościł szczery uśmiech.

Uczniowie klasy II poznali historię małej Vashti. Opowiadanie to pokazało im, że każdy może zostać dostrzeżony, o ile tylko będzie pielęgnował swoją kreatywność i nie poddawał się jeśli tylko napotka na swojej drodze niepowodzenia. Zadanie plastyczne jakie mieli do wykonania, to rozplątanie kolorowych sznurków z nawleczonymi koralikami. Prace które powstały były bardzo precyzyjnie i w skupieniu pokolorowane. Bardzo szybko zauważyli, że mogą one stać się swego rodzaju laurką dla rodziców, gdyż jeden ze sznurów ułożony był na kształt serca. Wśród uczniów nie zabrakło również akcentów kropki na ubraniach, które mieli w tym dniu na sobie.

Klasa III również poznała historię małej Vashti. Przekaz tej historii pokazał uczniom, że marzenia są bardzo ważne i należy je pielęgnować bez względu na wszystko. Zauważyli oni również, że jeśli pomagamy innym, wierzymy w ich możliwości, to buduje to w nas pewność, że świat może stać się piękniejszy.

Uczniowie klas IV – VIII zaakcentowali ten dzień wyrażając to własnym ubiorem, który zawierał element kropki.

 

[PREZENTACJA]

Katarzyna Roszczenko
Alina Sośniuk