Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować. Dlatego też 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie wszystkich klas wraz ze swoimi nauczycielami odśpiewali hymn narodowy, tym samym biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze. Podczas tej uroczystości przygotowanej przez uczniów z klasy IV przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla wszystkich zebranych – uczniów i mieszkańców Czeremchy, wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Smyk podziękowała młodym artystom oraz ich wychowawczyni, Pani Irenie Wiszenko, za przygotowanie niezwykle podniosłej uroczystości poświęconej naszej ojczyźnie.