W dniu 19 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Grupy Południowej w Szachach czyli Półfinał Województwa Podlaskiego. W rozgrywkach wzięły udział dwie drużyny szachowe z naszej szkoły.

W grupie młodszej zagrali Daniel Panasiuk, Katarzyna Parfieniuk, Maciej Jurczuk i Amelia Budzowski. Zajęli wysokie V miejsce. Natomiast starszą grupę reprezentowali: Kornel Konobrocki, Piotr Aleksiejuk, Kacper Drabiuk i Małgorzata Ryszczuk. Wygrali 5 meczy i 1 zremisowali. Zajęli ex aequo I-II miejsce zdobywając tyle samo punktów co drużyna z Supraśla 11. W małych punktach nasi szachiści przegrali zaledwie 1 punktem tym samym zdobyli awans do ścisłego Finału Wojewódzkiego 8 najlepszych szkół województwa podlaskiego, który odbędzie sie 4 grudnia w Białymstoku. Warto dodać, ze w Mistrzostwach startował Wicemistrz Polski 8 letni Ignacy Buklaho z Sobolewo. We wrześniu w Gruzji zajął XVII miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów. Starszym zawodnikom życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim.