Uczestniczymy w Programie Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

 

W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:       

Drukarka 3D Zortrax M200 Plus wraz z akcesoriami
Zestaw edukacyjny Arduino
Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
Aparat fotograficzny Sony ZV-1
Statyw do aparatu i kamery
Zestaw oświetleniowy
Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
Mikroport Saramonic Blink 500 B1
Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
Laptop Acer Chromebook Spin 512
ClassVR - wirtualne laboratorium przedmiotowe
Zestaw: 6 robotów Photon EDU z tabletami
Zestawy narzędziowe do zajęć elektrotechnicznych oraz do prac w drewnie i metalu
Zestaw nagłośnieniowy Vonyx

Powyższy sprzęt będzie wykorzystany na zajęciach przedmiotowych, pozalekcyjnych, m.in. zajęciach koła techniczno-multimedialnego oraz podczas organizacji szkolnych imprez i uroczystości.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - FOTORELACJE