Wycieczka klasy V na spektakl teatralny ,,Chłopcy z Placu Broni”

 

Dnia 22.09.2025r. uczniowie klasy V wyruszyli w podróż pociągiem do Białegostoku. Głównym punktem wyjazdu był spektakl muzyczny ,,Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu Teatru Muzycznego Syrenka. Słoneczny i ciepły wrześniowy dzień dodał wszystkim pozytywnej energii. Sama podróż pociągiem w obie strony wzbudziła wiele emocji. Gdy uczniowie dotarli do Białegostoku spacerkiem udali się na śniadanie do restauracji McDonald. W dalszą drogę wyruszyli nie pociągiem, lecz miejską komunikacją MPK – „empekiem” nr 29. Po dotarciu na miejsce wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali rozpoczęcia spektaklu. Z dużym zaciekawieniem i skupieniem oglądali całość przedstawienia, by zapamiętać jak najwięcej. Przez to, że uczniowie będą wkrótce na języku polskim omawiać lekturę ,,Chłopcy z Placu Broni”, mogli zobaczyć teatralną wizualizację tej książki. A jest to niezwykła opowieść o lojalności, odwadze i sile młodzieńczej przyjaźni.

Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy pociągiem do Czeremchy.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Teraz nawet osoby, które jeszcze nie zaczęły czytać lektury wiedzą, że warto to zrobić.

Aleksandra Tomczak kl. V