#LaboratoriaPrzyszłości - wrzesień 2022

We wrześniu podczas zajęć techniczno-multimedialnych uczniowie zapoznali się z budową drukarki 3D, rodzajami filamentów oraz możliwościami, jakie daje druk 3D w przemyśle, budownictwie, medycynie oraz innych dziedzinach. Uczniowie klasy VII wykorzystując zestaw okularów Class VR mieli okazję zapoznać się z możliwościami VR wspomaganymi technologią ARC – rozszerzonej rzeczywistości. Do realizacji zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - październik 2022

Roboty edukacyjne Photon z kolorową matą edukacyjną pozyskane z programu  „Laboratoria Przyszłości”, doskonale rozwijają uczniowską wyobraźnię, kreatywność oraz uczą logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu

 

#LaboratoriaPrzyszłości - listopad 2022

Uczniowie z klas IV, VI, VII i VIII pracując z zestawem LEGO MINDSTORMS nabywają podstawowe umiejętności STEM poprzez budowanie, programowanie i zabawę zdalnie sterowanymi robotami oraz inteligentnymi konstrukcjami. Następnie wraz z nauczycielem założyli konta w programie Tinkercad. W trakcie zajęć poznali sposoby pracy w przestrzeni roboczej oraz samodzielnie sprawdzili możliwości programu, w którym stworzyli swoje pierwsze trójwymiarowe modele do druku 3D.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - grudzień 2022

Na lekcjach techniki uczniowie wykorzystują pozyskane urządzenia i narzędzia w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Czynności technologiczne przygotowywanych elementów wymagają od ucznia dużej dokładności przy trasowaniu i obróbce zarówno drewna jak i metali. Ta różnorodność materiałów różnicuje zastosowanie narzędzi.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - styczeń 2023

Nasi najmłodsi z klas drugich i czwartych rozwijają tajniki kodowania. Poprzez specjalną aplikację na tablety i smartfony, dzieci muszą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością

 

#LaboratoriaPrzyszłości - luty 2023

Nasi uczniowie na wszystkich etapach edukacji z wielką ochotą uczestniczyli w zadaniach wykorzystujących pozyskane wyposażenie z programu „Laboratoria Przyszłości”. Wielką kreatywnością wykazały się klasy młodsze uczęszczające na zajęcia logopedyczne i języka białoruskiego.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - marzec 2023

Uczniowie klas ósmych i czwartych na zajęciach techniczno-multimedialnych korzystali z zestawu nagłośnieniowego VONYX, dokonywali zmian ustawień mikrofonów bezprzewodowych. Bezprzewodowe mikrofony nagłowne zapewniają większą swobodę działania. Dzięki nim, każdy występ, niezależnie od rodzaju, może stać się bardziej profesjonalny. Dzieci z klasy drugiej poznały tajniki wydruku na drukarce 3D.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - kwiecień 2023

Grupy świetlicowe odbyły zajęcia z wykorzystaniem technologii VR. Dzieci mogły poznać zabytki i atrakcje turystyczne wielu miejsc na świecie, poczuć się jak kosmonauci i przenieść na inne planety. Uczniowie mogli też obserwować przyrodę, zaglądając w głąb oceanu i przyjrzeć się z bliska pływającym w nim rekinom.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - maj 2023

Uczniowie klas szóstych i czwartych wykorzystali zestawy z elektrotechniki i budowali obwody elektryczne według schematów. Dokonywali pomiarów napięcia i natężenia wykorzystując mierniki. Łącząc teorię z praktyką bardzo dobrze utrwalili swoje wiadomości w dziedzinie elektryczności.

 

#LaboratoriaPrzyszłości - czerwiec 2023

Stacja lutownicza to niezbędne narzędzie dla każdego elektronika czy elektryka. Składa się z panelu sterowania i lutownicy. Pod czujnym okiem nauczyciela nasi uczniowie zgłębiali tajniki lutowania i mieli szanse poznać nowe narzędzia pracy. Przy każdych zajęciach praktycznych ważne jest, aby uczniowie pamiętali o zasadach BHP.

 


 

#LaboratoriaPrzyszłości - I okres 2023/2024

 

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy trzeciej i czwartej zapoznali się z budową i zasadami posługiwania się pirografem - narzędziem, które idealnie nadaje się do wypalania wzorów dekoracyjnych, rysunków na drewnie, skórze, korku itp. Po omówieniu zasad bhp związanych z użyciem tego narzędzia, uczniowie przystąpili do wypalania na drewnie własnych projektów. Praca z pirografem cieszyła się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczniów. Wykorzystanie pirografów podczas zajęć było możliwe dzięki przystąpieniu do projektu „Laboratoria Przyszłości”.