Sport Sport

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

tenis 0Rywalizacja w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego w tenisie stołowym na szczeblu powiatu hajnowskiego w starszym roczniku szkół podstawowych odbyła się 13 listopada 2018 r. w Narewce. Okazała się szczęśliwa dla uczennic z SP Czeremcha, które w końcowej klasyfikacji zajęły I miejsce i jednocześnie awansowały do finału grupy południowej.
(skład drużyny: Korza Kinga, Markiewicz Marlena, Ziniewicz Katarzyna, Zińczuk Agnieszka) – opiekun: Tomasz Szatyłowicz

Drużyna chłopców w składzie: Czekuć Bartosz, Siemieniuk Mateusz, Stepaniuk Gabriel – uplasowała się na III miejscu.

żródło: hajnowka.pl

tenis 2 tenis 1

Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego w szachach

szachy 013 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Dubiczach Cerkiewnych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego w szachach. Wystartowało po 5 drużyn w kategoriach klasy VII - III Gimnazjum i klasy IV - VI. Zawodnicy z Czeremchy w składzie kategorii młodszej: Piotr Aleksiejuk, Martyna Stańczyk, Kacper Tyczyno i Małgorzata Ryszczuk wywalczyli II miejsce i wicemistrzostwo Powiatu Hajnowskiego. Natomiast w kategorii starszej w składzie Gabriel Stepaniuk, Michał Pytel, Tomasz Dudel i Katarzyna Ziniewicz wywalczyli I miejsce i Mistrzostwo Powiatu w szachach. Tym samym zagrają w półfinale województwa podlaskiego w Perlejewie 24 listopada. Te bardzo dobre wyniki zawdzięczają dzięki systematycznej i cotygodniowej pracy przy szachownicy.

Gratulujemy zawodnikom tak pięknych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

ks. Krzysztof Domaraczeńko

Read more ...

Szczęśliwy koniec rywalizacji tenisistów

tenis D 029.11.2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym rozegrane zostały finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym. W finale startowało 8 zespołów szkolnych wyłonionych w eliminacjach powiatowych, a następnie w  4 półfinałach wojewódzkich. W Finale nasze zawodniczki walczyły z dziewczętami ze SP w Kuźnicy, SP 29 z Białegostoku, SP w Piątnicy i SP w Dobrzyniewie Dużym. Po wyczerpującej rywalizacji sportowej przy stołach tenisowych, nasze uczennice wywalczyły bardzo wysokie II miejsce w Województwie Podlaskim.

Podczas uroczystego zakończenia Igrzysk, Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego  - poseł na sejm RP pan Kazimierz Gwiazdowski, udekorował zawodniczki medalami, pamiątkowym pucharem, dyplomem i statuetkami dla najlepszych zawodniczek w zwycięskich zespołach.

W drużynie naszej szkoły grały: Paulina Paczuska, Julita Piłat  i  Kinga Korza.

Paulina Paczuska została nagrodzona statuetką najlepszej zawodniczki drużyny.

Dziewczęta choć zmęczone po całodniowej rywalizacji  sportowej, były szczęśliwe i dumne z sukcesu, jaki osiągnęły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i sportowym.

Alina Sośniuk

Read more ...

Powiatowe Mistrzostwa Drużynowe w Szachach

W bieżącym roku szkolnym Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego w Szachach po raz kolejny odbyły się w dniu 16 listopada 2017 r. w SP Dubicze Cerkiewne. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn w roczniku 2005 i mł. oraz 2002 - 2004. Zawody rozgrywano w drużynach czteroosobowych na czterech szachownicach przy czterech stanowiskach.
Miło nam zakomunikować, że w kategorii
IGRZYSKA DZIECI – CHŁOPCY – ROCZ. 2005 I MŁ., drużyna Szkoły Podstawowej w Czeremsze w składzie: Michał Pytel, Gabriel Stepaniuk, Piotr Aleksiejuk, Michał Wasiluk zajęła II miejsce. Wśród najlepszych na szachownicy nr 1 okazał się Gabriel Stepaniuk. Uczniów do turnieju przygotowywał ks. Krzysztof Domaraczeńko. /opiekun: mgr Tomasz Szatyłowicz/
Gratulujemy!!!

źródło: Powiatowy SZS w Hajnówce

Read more ...