Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa

 

Życzenia Świąteczne

Wielkanoc 4

Z okazji Świąt Wielkanocnych

życzymy

aby blask prawdy o Zmartwychwstaniu

rozświetlał wszelkie mroki codzienności,

a wiara w nowe życie

napełniała serca wszystkich radością i pokojem.

 

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czeremsze

Ukraińskie słowo 2019

ukraińskie słowo 004.04.2019 r. (czwartek) w Bielsku Podlaskim odbył się po raz kolejny Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo 2019 r.”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Organizatorem konkursu jest  Związek Ukraińców Podlasia, a współorganizatorem Bielski Dom Kultury. Projekt zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski i Marszałka Województwa Podlaskiego.

W konkursie wystąpiło ponad 100 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV- VI nasi uczniowie zajęli następujące miejsca, z klasy IV: I miejsce- Michał Wasiluk, II miejsce- Urszula Kerdelewicz, wyróżnienie- Aleksandra Szokało, z klasy VI: II miejsce- Barbara Nesterowicz, III miejsce - Bogusława Remesz. W kategorii gimnazjum II miejsce zajęła Roksana Szatyłowicz.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wysokich osiągnięć i sukcesów. FOTO

I. Wiszenko

Pokaz historyczny grupy „Patria”

Patria 1Czwartego kwietnia naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna ,,Patria”. Panowie zaprezentowali nam historię Polski w czasie II wojny światowej, a szczególnie historię oddziałów partyzanckich działających na terenach okupacyjnych. Uczniowie mieli szansę, nie tylko zapoznać się z uzbrojeniem oraz ubiorem żołnierzy, ale także wypróbować je. Wszyscy z pokazu wróciliśmy zadowoleni. Liczymy na takie akcje w przyszłości. FOTO

Grzegorz Smyk, kl. VII

Projekt „Kreatywni na 101”

kreatywni 0Nasza świetlica szkolna znalazła się w tym roku w gronie uczestników akcji – projektu „Kreatywni na 101” realizowanej w szkołach przy współpracy z Disney Channel i Stowarzyszeniem Nauczycieli Edukacji Początkowej.

Do realizacji projektu, który jest zarazem konkursem,  otrzymaliśmy materiały w postaci plakatów, plasteliny, naklejek i makiety domu. Celem projektu było wykonanie dalmatyńczyków i ich domu. W zajęciach wzięli udział uczestnicy świetlicy z klas I-III i grupa starszaków. Dzieci wykonały przepiękne prace! Zdjęcia z realizacji zajęć wysłaliśmy organizatorom i czekamy na dzień 12 kwietnia, kiedy nastąpi  rozstrzygnięcie konkursu. Trzymajcie za nas kciuki i obejrzyjcie zdjęcia!

B. Smyk

Czytaj więcej...

„Busieł, busieł, klekotun…” Warsztaty Busłowej łapy w Kleszczelach

busłowa łapa 03 kwietnia 2019 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia języka białoruskiego i koło języka rosyjskiego wybrali się na rowerową wyprawę do Kleszczel.  Celem naszej wycieczki były warsztaty pieczenia „Busłowej łapy”, wyjątkowe, bowiem ukazują fragment kultury i tradycji Podlasia.

Na początku spotkania prowadzące zajęcia Pani Małgorzata i Pani Eugenia przywitały nas serdecznie i opowiedziały nam wiele ciekawych historii związanych z tradycją wypiekania „Busłowej łapy”, Świętem Zwiastowania NMP, oraz legendę o powstaniu bociana.

Czytaj więcej...

 
 Dobra szkoła