Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa

 

II Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

II Diecezjalny Turniej Szachowy 2II Diecezjalny Turniej Szachowy 1W dniu 8 czerwca 2019 roku z okazji 20 rocznicy wizyty św. Jana Pawła w Drohiczynie, a także Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Wspólnot w Drohiczynie odbył się II Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa. Turniej zgromadził 26 zawodników od 7 roku do 77 roku życia. Zawodnicy przybyli z: Węgrowa, Racibórz, Sokołów Podlaski, Białystok, Siedlce, Czeremcha, Drohiczyn, Łochów, Ciechanowiec.

Spotkanie rozpoczęło się wizytą Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Na początku ks. Krzysztof Domaraczeńko przywitał gościa, a także przedstawił inicjatywy, a także ośrodki szachowe w diecezji. Ks. Biskup przywitał zawodników wyraził radość. Ukazał sensowność spotkań, a także przedstawił sylwetkę patronki św. Teresy z Avila. Na koniec odmówiono modlitwę do św. Teresy od Krzyża ułożoną przez Ks. Biskupa.

Read more ...

Wycieczka gimnazjalistów do Augustowa

augustów 0W dniach 27-29.05.2019 roku udaliśmy się na wycieczkę. Razem z paniami: Mariolą Szymańczuk i Ireną Szatyłowicz z samego rana wyjechaliśmy do Białegostoku, by stamtąd dotrzeć do celu naszej podróży - Augustowa. Po zakwaterowaniu wybraliśmy się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie zobaczyliśmy również jego pomnik oraz odpoczęliśmy w pięknym parku wokół Starej Poczty. Następnie mieliśmy okazję sprawdzić się w grze w kręgle, co nie okazało się wcale takim łatwym zadaniem. Na zakończenie dnia urządziliśmy grilla i spędziliśmy bardzo miło czas w swoim towarzystwie. Wtorek rozpoczęliśmy spacerem Bulwarami i podziwianiem pięknego krajobrazu wokół rzeki Netty. Udaliśmy się również na augustowskie molo, które jest drugim co do wielkości pomostem w Polsce. Zjedliśmy smaczny obiad w pobliskim barze i pełni sił wyruszyliśmy w kierunku Muzeum Kanału Augustowskiego. Na miejscu dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywa śluza i poznaliśmy ciekawą historię jej powstania. Zwieńczeniem naszej wycieczki był rejs statkiem Rospuda. Wysłuchaliśmy miejscowej legendy i mieliśmy okazję uczestniczyć w tradycyjnym wrzucaniu kwiatów do jeziora. Ostatniego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną. Mimo zmęczenia i złej pogody byliśmy bardzo zadowoleni, a wspomnienia jakie ze sobą przywieźliśmy zostaną w naszej pamięci na długie lata.

Roksana Sara Szatyłowicz kl.III gim.

Read more ...

Wycieczka klas I-III

wycieczka kl I III TVP 029 maja uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Białegostoku, zwiedzić gmach Telewizji Białystok i obejrzeć spektakl w Teatrze Dramatycznym pt. "Królewna śnieżka". W gmachu telewizji czekała na nas Pani Katarzyna Szatyłowicz, która kolejno zabierała uczniów do tajemniczych miejsc TVP3 Białystok. Uczniowie poznali pracę dziennikarzy, operatorów, montażystów oraz tajniki nagrywania w studiu telewizyjnym, mieli możliwość przekonać się jak wymagająca jest to praca. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Szatyłowicz i pracownikom TVP3 Białystok za piękną lekcję o pracy w studiu telewizyjnym.

Następnie uczniowie pojechali do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Królewna śnieżka". W planach mieliśmy jeszcze lodziarnię, ale warunki pogodowe nie pozwoliły nam zrealizować tego pragnienia dzieci. FOTO

Lucyna Porowska

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW

sprawdzian trzecioklasistyW maju 2019 r. uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasistów. Sprawdzian podsumowuje pierwszy etap edukacyjny. Jest źródłem wiedzy w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Uczniom życzymy jak najlepszych wyników.

Lucyna Porowska

Read more ...

Dzień Dziecka i Sportu 2019

Dzień Dziecka 0Dzień Dziecka to ważny dzień dla uczniów. W naszej szkole obchodzimy go biorąc udział w rozgrywkach sportowych. 31 maja 2019 roku w piątek, po raz kolejny odbyła się taka akcja. Na samym początku uczestniczyliśmy w rozdaniu nagród za zbieranie surowców wtórnych. W bieżącym roku szkolnym 29 uczestników akcji zebrało: 5614 puszek aluminiowych, 30391 butelek typu PET, 3084 kg makulatury, 5262 sztuki opakowań szklanych. Następnie zostało odczytane krótkie podsumowanie szkolnych akcji antynikotynowych, w związku z przypadającym właśnie na 31 maja „Dniem bez papierosa”. Zaraz potem przeszliśmy na Orlik, gdzie zarówno starsi jak i młodsi, sprawdzali się w grach takich jak: piłka nożna, siatkówka oraz przeciąganie liny. Uczniowie klas I-III udali się zaś na plac przy Domku Myśliwskim, gdzie czekały na nich takie atrakcje jak: gry i zabawy na świeżym powietrzu, grill i lody. O to, byśmy byli pełni sił, zadbała Rada Rodziców, która przygotowała nam drobne upominki. Rozgrywki zakończyliśmy podsumowaniem wyników i rozdaniem dyplomów. Do domu wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.  FOTO

Roksana Szatyłowicz, kl. III gim.