Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

dzien czytaniaO zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominać o tym od czasu do czasu. Czytanie książek ma ich wiele. To świetne spędzanie wolnego czasu, rozbudzanie ciekawości, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, zdobywanie nowej wiedzy, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

29 września 2019 r. to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data 29 września nie jest przypadkowa. To urodziny Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym dniu wiele bibliotek organizuje wspólne, głośne czytanie, tak też zrobiliśmy i my. W naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadający w tym roku na 29.09 tj. niedzielę, zainicjował tydzień głośnego czytania w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

 

Razem z Basią, uczennicą kl. VII odwiedziłyśmy grupę popołudniową przedszkola gdzie przeczytałyśmy książkę Davida Mellinga „Kto przytuli Misia Tulisia?”.

 Z Magdą, uczennicą kl. V w grupie II przedszkola czytałyśmy  książeczkę Katarzyny Zychla „Uczucia Maksa”.

Pani Ania- pedagog szkolny z kilkoma uczennicami z kl. VI czytały przedszkolakom „Czerwonego Kapturka” oraz „Uczucia Maksia”.

Z Gosią, uczennicą kl. V czytałyśmy w grupie I - II przedszkola ponownie historię o misiu „Kto przytuli Misia Tulisia?”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści.

W klasach I – III czytane były wiersze Jana Brzechwy. Uczniowie w skupieniu i z dużą z uwagą wysłuchały prezentowanych utworów. W dalszej części zajęć z chęcią odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów. W klasie I uczniowie wykonywali prace plastyczne związane z tematyką warzyw i owoców. Natomiast uczniowie klas II i III rozwiązywali krzyżówki zdrowia. Wszystkim uczniom dopisywał dobry humor i uśmiech na twarzy.

Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.  FOTO

nauczyciele bibliotekarze:

mgr Katarzyna Roszczenko
mgr Alina Sośniuk

 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania