Wycieczka do Mielnika

mielnik 325 września 2019 r. uczniowie klasy V i VI pod opieką pani pedagog AnnyWichowskiej, pani Ireny Wiszenko i pani Ireny Szatyłowicz pojechali na wycieczkę historyczną do Mielnika.

Wyjazd zaplanowano na godzinę 8.00, a właściwa część wycieczki rozpoczęła się w Mielniku. Uczniowie zostali podzieleni się na dwie grupy – młodszą i starszą. W czasie gdy jedna z nich zwiedzała Mielnik, druga w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej poznawała historię miejscowości i związanych z nią władców z dynastii Jagiellonów oraz uczestniczyła w warsztatach pisania gęsim piórem. Nie mogło też zabraknąć czegoś dla ciała – najlepszym rozwiązaniem okazała się wizyta w miejscowej pizzerii. Jednak to jeszcze nie było wszystko. Kolejna lekcja historii – to było poznawanie XVII – wiecznego uzbrojenia i ówczesnych strojów, które znajdują się w Ośrodku, gdyż zostały tam przekazane przez twórców filmu „Ogniem i mieczem”. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia tych zbiorów i wykonania mnóstwa zdjęć. Po takiej ilości wrażeń około godziny 16-tej uczestnicy wycieczki powrócili do Czeremchy.  FOTO

Uczniowie klasy VI:
Paweł Kajdewicz, Amelia Korowaj,
Maria Kazimieruk, Natalia Czykwin

 
 

Apteczka

Plakat TelefonZaufania