Statystyka

Odsłon artykułów:
349195

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Szkolny logopedyczny konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki"

konkurs logopedyczny 0W marcu przypada Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w naszej szkole 18 marca 2019 roku odbył się konkurs logopedyczny "Wierszyki łamiące języki".  Konkurs był adresowany do uczniów z klas 0 – VI. Uczestnicy mieli do wykonania dwa zadania. Otrzymali oni wierszyki przepełnione trudnymi głoskami. Zadaniem każdego było przedstawienie jednego utworu bogatego w słowa niełatwe do wyrecytowania, w słowa „łamiące język”, utworu, który w dowcipny i zabawny sposób pozwoli język doskonalić, wzbogacić wymowę i słownictwo, oraz wykonać ilustrację, na której znalazły się elementy recytowanego wiersza.

Oceny prezentacji dokonało jury powołane przez organizatorów, biorąc pod uwagę:

- interpretację,

- dykcję,

- pamięciowe opanowanie tekstu

Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu, wykonały także prace plastyczne do wierszyka który zaprezentowały. Za włożoną pracę wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody.

Werdykt jury:

„0”: 1 miejsce – Katarzyna Parfieniuk

         2 miejsce – Nina Puszkarewicz

          3 miejsce – Mariusz Kierkowicz

„1- 3”

         1 miejsce – Amelia Bogaczuk

         2 miejsce –Szymon  Matujewicz

         3 miejsce – Gabriel Kierdelewicz

„4-6”

        1 miejsce – Michał Igański

        2 miejsce – Anna Stelmach

        3 miejsce – Magdalena Nazaruk

 Gratulujemy dzieciom sprawności językowej i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na kolejne zmagania w przyszłym roku szkolnym. FOTO

Eliza Kazimieruk

 
 Dobra szkoła